PIELĘGNACJA SKÓRY TRĄDZIKOWEJ

PIELĘGNACJA SKÓRY TRĄDZIKOWEJ

 

Choć ten problem jest najczęściej utożsamiany z cerą młodzieńczą, coraz więcej osób zmaga się z trądzikiem w wieku dorosłym. Niestety dotyczy to także tych, którzy w latach nastoletnich cieszyli się gładką skórą, okazjonalnie goszczącą pomniejsze wypryski. Przyczyną może być tak naprawdę wszystko: dieta, więcej zanieczyszczeń w powietrzu czy nawet zmiana miejsca zamieszkania na całkowicie inny klimat. Jeżeli dołączyliście do grona walczącego z tego rodzaju niedoskonałościami od wielu lat czy też nawet kilku miesięcy, czas poszerzyć toaletkę o kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji właśnie tego typu skóry.

 

Od oczyszczenia…

Pielęgnacja skóry trądzikowej zaczyna się od jej prawidłowego oczyszczenia – to w końcu nadmiar łoju, tłuszczu, toksyny i wszelkiego rodzaju bakterie powodują powstawanie nowych wyprysków, a także negatywnie wpływają na te już istniejące. Dlatego każdy dzień należy rozpocząć oraz zakończyć poprzez wykorzystanie żelu do mycia twarzy Super Citrus Cleanser, przynależącego do zestawu Skin Compost Trio dla cery problematycznej i wymagającej specjalnej uwagi. Wystarczy nałożyć go na twarz, wmasować oraz zmyć ciepłą wodą.

 

Przez wygładzenie…

Niektórzy mogą obawiać się stosowania peelingu na skórę trądzikową, jednak jest to niezbędny krok podczas regularnej pielęgnacji. To właśnie on odpowiada za złuszczenie i usunięcie martwego naskórka, który będzie również negatywnie wpływał na cerę – żel do mycia twarzy nie jest w stanie tego wykonać, więc potrzebuje wsparcia silniejszego kosmetyku. Tę pomoc w walce z wypryskami zapewnia Super Acai Exfoliator marki Eco Sonya, który warto zastosować 1 do 2 razy w tygodniu. Co więcej, pomaga on również wyrównać koloryt i zmniejszyć widoczność blizn.

 

Po nawilżenie.

Nawet jeżeli uważacie, że Wasza skóra jest tłusta i wiecznie się błyszczy, pominięcie jej częstego nawilżania jest największym błędem, jaki możecie popełnić. Kremy i olejki dostarczają cerze niezbędne składniki odżywcze, które mogą się również przyczynić do zmatowienia cery do pożądanego poziomu, a jednocześnie zredukują widoczność trądziku. Dlatego koniecznie zacznijcie regularnie stosować np. olejek Glory Oil wraz z ulubionym kremem pielęgnacyjnym dla otrzymania zauważalnych efektów już po pierwszym użyciu. A dla osób poszukujących intensywnych kuracji, idealną propozycją może być Super Fruit Hydrator ze wspomnianego już zestawu Skin Compost Trio.

Dla Was to tylko kilka minut dziennie spędzonych na pielęgnacji twarzy, ale dla Waszej cery to ogromna pomoc w utrzymaniu jej równowagi, jak i w walce z trądzikiem.