Wegańskie lakiery do paznokci Kia-Charlotta

Wegańskie lakiery do paznokci Kia-Charlotta

Wszystkie lakiery do paznokci Kia-Charlotta są ›14 FREE‹, co oznacza, że ​​nie zawierają następujących, powszechnie używanych toksycznych składników ani składników pochodzenia zwierzęcego

 

14 SKŁADNIKÓW W LAKIERACH DO PAZNOKCI, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ:

 

  1. Ftalany (w tym ftalan dibutylu (DBP), ftalan dietyloheksylu (DEHP)) można znaleźć w wielu kosmetykach, w tym w lakierach do paznokci, w których są one stosowane jako plastyfikatory lub rozpuszczalniki, aby nadać lakierowi połysk i konsystencję plastyczną. Udowodniono, że plastyfikatory są rakotwórcze i są również związane z uszkodzeniem wątroby, nerek, a nawet układu rozrodczego.
      
  2. Toluen (także metylobenzen) występuje między innymi w ropie. Jest stosowany w różnych kosmetykach, w tym do farbowania włosów i lakierach do paznokci, w których działa jako rozpuszczalnik do zatrzymywania koloru w celu uzyskania gładkiego wykończenia. Toluen nie został sklasyfikowany jako rakotwórczy, ale udowodniono, że jest on silną neurotoksyną podczas wdychania.
      
  3. Ksylen jest powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem w lakierze do paznokci, używanym do rozcieńczania lakieru - lub w celu zapewnienia, że ​​lakier do paznokci nie będzie nierówny, grudkowaty. Ksylen często nadaje lakierowi swój wyjątkowy zapach. Udowodniono, że ksylen jest powszechnym alergenem, którego opary mogą powodować podrażnienie oczu i skóry, bóle głowy, zawroty głowy i nudności.
      
  4. Kamfora można ją znaleźć w drzewie kamforowym ale można ją również wytwarzać syntetycznie. Ta syntetyczna forma jest najczęściej spotykana w lakierach do paznokci i jest stosowana jako plastyfikator, aby dodać więcej połysku i elastyczności. Nadmierne narażenie na kamforę może powodować mdłości, zawroty głowy i bóle głowy podczas wdychania. Mówi się, że w małych dawkach kamfora nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale nie widzimy powodu aby ryzykować!
      
  5. Formaldehyd jest stosowany jako środek konserwujący w lakierach do paznokci. Jest to również składnik, który często nadaje lakierowi silny zapach. Jest klasyfikowany jako składnik rakotwórczy i może dodatkowo powodować problemy z układem oddechowym, nudności i reakcje alergiczne.
      
  6. Żywica formaldehydowa nadaje głębi, połysk i twardość warstwie lakieru do paznokci. Jest to również składnik, który pomaga lakierowi lepiej przylegać do paznokci. Nie jest klasyfikowany jako rakotwórczy jak formaldehyd, ale jest znanym alergenem skóry i udowodniono, że powoduje zapalenie skóry.
      
  7. Etylosilamid jest najczęściej stosowany jako plastyfikator w lakierach do paznokci. Może zwiększyć trwałość i wytrzymałość lakieru do paznokci. W Europie zakazany w wielu (ale nie wszystkich) produktach higieny osobistej ze względu na swoje właściwości antybiotyczne i oporność na antybiotyki.
     
  8. Trójfenylofosforan (TPHP) jest również stosowany jako plastyfikator w celu poprawy elastyczności i trwałości lakieru do paznokci. Narażenie na TPHP wiąże się z działaniem hormonalnym oraz toksycznym działaniem na układ rozrodczy.
     
  9. Colophonium jest to lepka substancja pochodząca z drzew sosny i świerku. Jego lepkie właściwości sprawiają, że jest potencjalnie użytecznym składnikiem wielu kosmetyków, jednak jest uważany za silny alergen i jest związany z ostrym alergicznym zapaleniem skóry, a także może powodować  trudności w oddychaniu.
     
  10. Halogenki organiczne (AOX) są stosowane jako rozpuszczalniki. Są związkiem chemicznym wykonanym z bromu, jodu, fluoru i chloru. Mają toksyczny wpływ na układ nerwowy, a niektóre są uważane za rakotwórcze.
     
  11. Parabeny to grupa składników, które działają jak konserwanty. Zapobiegają rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów w produktach kosmetycznych. Parabeny są związane ze zwiększonym ryzykiem raka piersi i raka skóry.
     
  12. Silikonem najczęściej stosowanym w lakierach do paznokci jest dimetikon. Przyspiesza proces suszenia. Jest znany jako alergen, ale również nie ulega biodegradacji, co jest szkodliwe dla środowiska.
     
  13. Substancje zapachowe - jeśli twój kosmetyk lub lakier do paznokci wymienia zapach jako składnik, uważaj na niego, ponieważ najczęściej nie wiadomo, które składniki dokładnie składają się na ten zapach. Większość substancji zapachowych wiąże się z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak rak, toksyczność, alergie i inne nadwrażliwości. Lakier do paznokci czasami używa substancji zapachowych, aby ukryć zapach lub po prostu nadać przyjemny zapach lakierowi.
     
  14. Składniki pochodzenia zwierzęcego - w skład lakieru do paznokci najczęściej wchodzą: guanina i karmin. Nie udowodniono, że powodują problemy zdrowotne, ale Kia-Charlotta jako firma wegańska, postanowiła trzymać się od nich z daleka, ponieważ nie chce włączać żadnych składników do naszych produktów, w których zwierzę musiało zostać skrzywdzone lub zabite.

 

Aby stworzyć całkowicie naturalny lub organiczny lakier do paznokci, Kia – Charlotta dołożyła wszelkich starań, aby trzymać się z dala od najbardziej toksycznych składników. My i jak i wiele innych Klientek jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu. Lakier do paznokci, podobnie jak makijaż, ma być przyjemny w użyciu i może uzupełnić Twój strój lub wygląd. Upewnij się tylko, że wybierasz nietoksyczne lakiery do paznokci, ponieważ najważniejsze jest Twoje zdrowie. Ponadto pamiętaj o krótkiej przerwie między nowym malowaniem paznokci aby dać paznokciom trochę świeżego powietrza. Mamy nadzieję, że dotrwałaś do końca tekstu i czujesz się lepiej poinformowana niż wcześniej!

 

Źródła:

 

  • http: //www.safecosmetics.org/get-the-facts/chemicals-of-concern/toluene/
  • https://www.prevention.com/beauty/nail-polish-ingredients
  • http://nails.allwomenstalk.com/you-never-want-these-ingredients-in-your-nail-polish/8
  • https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/11/22/toxic-trio-nail-polish.aspx
  • https://www.thoughtco.com/nail-polish-chemistry-603996
  • http://www.courant.com/consumer/hc-ls-nail-polish-ingredients-20150515-story.html
  • http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/ethyl-tosylamid
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4662901/
  • http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/triphenyl-phosphate
  • https://www.dermnetnz.org/topics/rosin-allergy/
  • http://www.wohnen-sie-gesund.de/schadstoff-abc/h/halogenorganische-verbindungen/
  • http://www.safecosmetics.org/get-the-facts/chemicals-of-concern/parabens/
  • https://cvskinlabs.com/dimethicone-the-truth-behind-this-common-cosmetics-ingredient/
  • http://www.safecosmetics.org/get-the-facts/chemicals-of-concern/fragrance

Product added to compare.