Firma Eco Bay jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę australijskich kosmetyków organicznych Eco By Sonya firmy Eco Tan a także niemieckich wegańskich lakierów do paznokci marki Kia-Charlotta

PRAWDA JEST ZAWSZE WIDOCZNA!- SONYA DRIVER ECO TAN FOUNDER

Osiem lat temu Sonya Driver była żoną, matką i siostrą. Miała świat u swych stóp i wielkie poczucie własnej wartości. Właśnie kupiła wraz z mężem ziemię przy plaży, by zbudować swój wymarzony dom i porzuciła pracę stewardesy, aby zostać matką w pełnym wymiarze godzin.

Świat Sonii wywrócił się do góry nogami, kiedy jej mąż zadzwonił i powiedział, że małżeństwo się skończyło. Została nagle opuszczona, bezrobotna i mieszkała w opuszczonym domu. Musiała sama zająć się wychowaniem swoich dziewczynek. Jakby tego było mało, u jej łagodnie usposobionej siostry zdiagnozowano czerniaka. Próbując podnieść swoją wiarę i mieć silny, pozytywny wpływ na jej delikatną siostrę, Sonya zaczęła nowe życie.

Szybko podniosła się z kolan i spędziła dwa tygodnie na wolontariacie w Timorze Wschodnim, gdzie karmiła głodne dzieci i pocieszała chorych. Myła włosy kobiet, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Po dwóch tygodniach spędzonych w opuszczonej wiosce z małą ilością jedzenia i wody, udało jej się wyzbyć ponurych myśli o sytuacji w domu. Otoczona ludźmi, którzy nie mieli nic, mogła spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Sonya powróciła na Złote Wybrzeże, zdecydowana dokonać pozytywnej zmiany i wesprzeć swoją siostrę, która po operacji usunięcia raka miała straszną bliznę na ręce.

Sonya i jej bliscy, chcąc nadal cieszyć się opalenizną bez ryzyka szkodliwych promieni UV, szukali odpowiedniego rozwiązania. Sonya i jej siostra zaczęły regularnie sprawdzać dostępne samoopalacze, ale wkrótce zaczęły martwić się o zawarte w nich składniki. Sonya zaczęła badać właściwości składników używanych przez wiele różnych marek, niezależnie od tego co twierdził producent. Mówi, że zajęło jej to tylko kilka minut, aby zrezygnować z używania dotychczasowych produktów. W końcu nasza skóra jest naszym największym narządem, a wiele z tego, co na nią nałożymy, jest wchłaniane do naszego krwioobiegu.

Sonya postanowiła rzucić się w wir pracy nad kosmetykami opalającymi, które będą powstawać tylko z organicznych produktów takich jak kakao, esencji kwiatowej, rumianku i wszystkich rzeczy naturalnych i organicznych.

W 2011 roku Eco Tan przeszedł do historii Australii, stając się pierwszym i jedynym producentem samoopalaczy, który uzyskał certyfikat organizacji ekologicznej w ramach Organic Food Chain pod rządami Australii.

Od pierwszego dnia Sonya angażuje się w tworzenie zdrowszych, przyjaznych dla zwierząt i przyjaznych środowisku ekologicznych produktów. Eco Tan to firma, która opiera się na autentyczności i przejrzystości.

Pomysł na Kia-Charlotta zrodził się gdy założycielka Kia, chciała znaleźć wegańskie i bardziej naturalne kosmetyki do makijażu . Niestety nie było jednej marki, której mogłaby zaufać w 100% że ich kosmetyki są wegańskie, wolne od okrucieństwa i naturalne. Pewnego dnia w zimny i deszczowy lutowy dzień malowała paznokcie tylko po to, by zdać sobie sprawę, że lakier do paznokci był stary, nie wegański i zawierał szkodliwe składniki. Wtedy pomyślała, że to jest ten moment. Rynek wegański rośnie, ludzie są bardziej świadomi i szukają zdrowych opcji,  zaczynają skłaniać się ku prostszemu i bardziej minimalistycznemu stylowi życia. Rynek potrzebuje marki kosmetycznej, która odpowie na te nowe trendy. Kia zdecydowała się stworzyć taką markę sama.

 

14 FREE – wolne od zanieczyszczeń

Wszystkie lakiery do paznokci Kia-Charlotta są wolne od 14 najbardziej szkodliwych składników, które są nadal powszechnie stosowane w produkcji lakieru do paznokci: ftalany (w tym ftalan dibutylu (DBP), ftalan dietyloheksylu (DEHP)), toluen (również: metylobenzen), ksylen, kamfora , formaldehyd, żywica formaldehydowa, etylotozyloamidy, fosforan trifenylu, kalafonia, halogenki organiczne (AOX), parabeny, silikon, substancje zapachowe, składniki zwierzęce.

Product added to compare.