Samoopalacz do twarzy dla mężczyzn

Samoopalacz do twarzy dla mężczyzn

Efekt opalonej skóry w oczach większości osób jest niezwykle atrakcyjny. Lekko opalona skóra jest też oznaką zdrowia w przeciwieństwie do bladej cery. Nie każda pora roku pozwala jednak na uzyskanie naturalnej opalenizny, natomiast jest wiele kosmetyków pozwalających na osiągnięcie takiego efektu. Wystawianie się na długie promieniowanie słoneczne może być szkodliwe dla skóry, dlatego warto sięgnąć po bezpieczniejszą alternatywę. Stosowanie samoopalacza do twarzy przez mężczyzn wymaga kilku kroków pielęgnacyjnych, które pozwolą na uzyskanie równomiernej i naturalnej opalenizny. Zatem jak stosować samoopalacz do twarzy dla mężczyzn?

Samoopalacz do twarzy

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć mnóstwo rodzajów samoopalaczy, zarówno do ciała, jak i do twarzy. Samoopalacze do twarzy cechują się lżejszą konsystencją oraz delikatniejszą formułą. Nie powinny też zawierać składników komedogennych, uczulających i podrażniających oczy. Naskórek na twarzy ulega szybkiemu złuszczaniu, dlatego też jedna aplikacja samoopalacza nie będzie wystarczająca. Męska skóra twarzy jest nieco trudniejsza w pielęgnacji ze względu na zarost i wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji przed przystąpieniem do aplikacji samoopalacza na twarz.

Jak prawidłowo pielęgnować skórę?

Przed nałożeniem samoopalacza warto skupić się na dokładnej pielęgnacji twarzy. Męska skóra jest twardsza, grubsza oraz trudniejsza w pielęgnacji z uwagi na zarost. Pierwszą i najważniejszą czynnością jest dokładne oczyszczenie twarzy. Istotne będzie również usunięcie martwego naskórka z pomocą peelingu, aby samoopalacz został równomiernie nałożony i nie spowodował smug. Skórę przed aplikacją produktu brązującego trzeba zmiękczyć i odżywić używając kremu. Te wszystkie kroki odpowiednio przygotują skórę do aplikacji samoopalacza i pozwolą na uzyskanie estetycznego efektu.

Aplikacja samoopalacza na twarz

Przed aplikacją istotne jest odpowiednie zmiękczenie skóry twarzy oraz zarostu. Po usunięciu zarostu i wykonaniu wszystkich kroków przedstawionych powyżej, skóra twarzy jest odpowiednio przygotowana. Nałożenie samoopalacza na twarz powinno być wykonane z jak największą starannością, ponieważ wszelkie smugi i niedociągnięcia będą rzucać się w oczy. Aby ułatwić sobie równomierne rozprowadzenie produktu można nawilżyć twarz za pomocą toniku, serum lub kremu. Warto również zabezpieczyć brwi oraz linię włosów czymś tłustym np. wazeliną aby uniknąć zabrudzeń tych miejsc. Samoopalacz trzeba rozprowadzić po twarzy kolistymi ruchami, od nosa w kierunku policzków. Rozprowadź go również poza linię żuchwy na szyi oraz karku, a także za uszami. Aplikując samoopalacz na twarz pamiętaj, że okolice nosa i nad górną wargą wymagają większej ilości produktu, ponieważ z tych miejsc pigment szybciej schodzi. Efekt naturalnej i złotej opalenizny można uzyskać stosując organiczny samoopalacz do twarzy Face Tan Water, który jest idealny dla mężczyzn po goleniu. Ma właściwości kojące i łagodzące skórę.

Product added to compare.