Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

Tusz do rzęs stanowi główny element codziennego makijażu i jest używany w celu podkreślenia swojego naturalnego piękna. Na rynku jest bardzo duży wybór produktów do malowania rzęs, co może stanowić problem w wyborze idealnej maskary. Aby dokonać właściwego wyboru warto określić jaki efekt chcemy uzyskać na naszych rzęsach. Czym się kierować przy wyborze? Oto kilka wskazówek.

Zwróć uwagę na szczoteczkę

Wybierając idealną maskarę w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj szczoteczki. Istotne jest tutaj tworzywo oraz włosie. Odpowiednio wyprofilowana szczoteczka może zapewnić efektowne podkreślenie rzęs nawet tych, które są proste z natury. Są dwa typy materiałów, z których są wykonywane szczoteczki. Klasyczna i najbardziej popularna jest szczoteczka plastikowa, która sprawdzi się bardzo dobrze dla osób o naturalnie długich rzęsach, które potrzebują tylko dodania objętości. Drugim typem jest szczoteczka silikonowa, która zapewnia efekt bez sklejania rzęs. Ten rodzaj szczoteczki nie zapewnia jednak rzęsom szczególnego wydłużenia czy pogrubienia, dlatego sprawdzi się u osób, które mają gęste i długie rzęsy oraz zależy im na naturalnym efekcie. Jeżeli chodzi o włosie szczoteczek to można wyróżnić gęste, krótkie włosie oraz długie włosie. Szczoteczki o krótkim i gęstym włosiu będą idealne nawet dla najkrótszych rzęs, natomiast szczoteczki z długim włosiem będą rozdzielały i delikatnie podkreślały rzęsy.

Dopasuj tusz do swoich potrzeb

Przed ostatecznym zakupem warto zastanowić się jaki efekt na rzęsach chcemy uzyskać. Najlepiej kierować się tym czy chcemy uzyskać rzęsy naturalnie podkreślone czy może wyraziście pogrubione i zagęszczone. W tym celu trzeba skupić się na wyżej wspomnianych typach szczoteczek tuszów do rzęs. Często wybierane są również produkty woododporne, które dają gwarancję trwałości i nie rozmazują się pod wpływem wody czy łez. Jednak stosując tusz wodoodporny trzeba mieć na uwadze, że jego zmywanie jest czasochłonne i może osłabiać rzęsy. Osoby borykające się z reakcjami alergicznymi i podrażnieniami powinny szukać naturalnych maskar pozbawionych składników uczulających. W przypadku rzęs ze skłonnością do wypadania i osłabiania warto sięgnąć po tusz z dodatkiem naturalnych olejków, które będą dodatkowo pielęgnować.

Wegański tusz będzie strzałem w dziesiątkę

Stojąc przed wyborem idealnego tuszu do rzęs warto wziąć również pod uwagę czy nie jest testowany na zwierzętach. W tej kategorii możemy wyłonić naturalny i wegański tusz do rzęs Eyes On Me od Kia-Charlotte. Jest on pozbawiony składników pochodzenia zwierzęcego i nie zawiera w składzie wosku pszczelego czy lanoliny. Te składniki są zastąpione naturalnymi olejkami i ekstraktami roślinnymi. Tusz posiada szczoteczkę w kształcie klepsydry, dzięki której nasze rzęsy zyskają na objętości oraz zostaną podkręcone i uniesione. W naszej wegańskiej maskarze zawarte są naturalne pigmenty w kolorze głębokiej czerni, które otulają pojedynczo każdą, nawet najkrótszą rzęsę. Nasze produkty są najwyższej jakości i zapewniają trwały efekt makijażu oczu. Zawarte w tuszu naturalne składniki pochodzenia roślinnego wpływają pozytywnie na stan rzęs, dzięki olejkom, które nawilżają i pielęgnują rzęsy.

Warto wybierać produkty, które sprzyjają i wspierają środowisko naturalne, dlatego już teraz sięgnij po nasz tusz do rzęs i ciesz się pięknie podkreślonym spojrzeniem!

Product added to compare.