Pielęgnacja cery w ciąży

Pielęgnacja cery w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Dochodzi wtedy do wielu zmian w ciele, a także na skórze. Zmiany te mogą być różne – od przebarwień, aż po trądzik ciążowy. Warto więc zadbać o właściwą pielęgnację skóry twarzy w ciąży, aby utrzymać ją w dobrej kondycji. Jak zatem powinno się dbać o cerę w czasie ciąży?

Jak dbać o skórę twarzy podczas ciąży?

Pielęgnacja skóry w ciąży powinna obejmować przede wszystkim codzienne oczyszczanie i nawilżanie. Oczyszczanie skóry w ciąży powinno być delikatne, aby nie podrażniać wrażliwej skóry ciężarnej. Dobrze jest od czasu do czasu wykonać łagodny peeling enzymatyczny, który nie tylko odpowiada za złuszczenie martwego naskórka, ale także za poprawę krążenia krwi. Najlepiej stosować kosmetyki o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Polecane są w szczególności kosmetyki naturalne.

Nawilżanie skóry w ciąży jest bardzo ważne, ponieważ w tym okresie skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na przesuszenia. Dlatego należy stosować kremy o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Nie należy także zapominać o odpowiednim nawodnieniu, które również wpływa na stan naszej cery.

Pielęgnacja skóry w ciąży powinna także obejmować stosowanie kremów ochronnych przed słońcem. Kosmetyki zawierające filtr UVB zapobiegają powstawaniu zmian skórnych spowodowanych długotrwałą ekspozycją na słońce. Skóra osoby ciężarnej jest bardziej wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego, dlatego należy stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym.

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, warto również pokusić się o naturalne metody pielęgnacji. Zaleca się m.in. stosowanie maseczek z glinki, olejków eterycznych czy też kąpieli w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej - należy jednak pamiętać, że w trakcie ciąży osoba ciężarna nie powinna brać kąpieli dłuższej niż 15 minut.

Piękna cera w trakcie ciąży

Posiadanie pięknej cery w ciąży jest możliwe, trzeba jednak o nią odpowiednio dbać. Pamiętaj o tym, aby wybierać odpowiednie kosmetyki i stosować się do wskazówek lekarza lub dermatologa. Warto również pamiętać o tym, że zdrowa dieta i unikanie stresu to również bardzo ważne czynniki, które wpływają na stan skóry twarzy. Zadbajmy więc o siebie, a nasza cera nam podziękuje.

Product added to compare.