Jak dbać o łamliwe paznokcie?

Jak dbać o łamliwe paznokcie?

Piękny i zadbany wygląd dłoni wpływa pozytywnie na odbiór całej osoby. Niestety, wiele osób boryka się z problemem łamliwych paznokci. W większości przypadków jest to spowodowane stałym kontaktem z detergentami czy też twardymi przedmiotami, które narażają płytkę na uszkodzenia. Jeśli borykasz się z łamliwymi paznokciami, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby pomóc im się wzmocnić. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące pielęgnacji łamliwych paznokci.

Nie obgryzaj paznokci

To może wydawać się oczywiste, ale obgryzanie paznokci jest jednym z głównych czynników wpływających na ich łamliwość. Jest to nieelegancki nawyk, który powoduje uszkodzenia paznokci i skórek wokół nich. Jeśli masz trudności z powstrzymaniem się od obgryzania paznokci, spróbuj posmarować je olejkiem eterycznym, który będzie miał nieprzyjemny smak.

Unikaj stosowania agresywnych środków czyszczących

Środki czyszczące, takie jak płyn do mycia naczyń lub detergenty do czyszczenia łazienki, mogą być bardzo agresywne dla paznokci i skórek wokół nich. Jeśli musisz używać takich produktów, upewnij się, że nakładasz na paznokcie i skórki rękawiczki ochronne.

Stosuj odżywki do paznokci

Odżywki do paznokci są świetnym sposobem na ich wzmocnienie i nawilżenie. Szczególnie polecane są odżywki bogate w witaminę B5, witaminę E lub keratynę. Nakładaj odżywkę na paznokcie i skórki wokół nich codziennie lub co drugi dzień.

Pij dużo wody

Pijąc dużo wody, pomagasz nawilżyć cały organizm, w tym także paznokcie. Woda pomaga również w usuwaniu toksyn z organizmu. Pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie.

Unikaj długich kąpieli w wodzie

Długie kąpiele lub gorące kąpiele mogą wysuszyć paznokcie i skórki wokół nich. Jeśli się kąpiesz, upewnij się, że nie przebywasz w wodzie przez dłuższy czas niż 10-15 minut. Po kąpieli, delikatnie osusz paznokcie i skórki ręcznikiem.

Noś rękawiczki ochronne

Rękawiczki ochronne są szczególnie ważne w zimie, kiedy paznokcie są narażone na działanie mrozu i wiatru. Rękawiczki chronią paznokcie przed uszkodzeniami i troszczą się o utrzymanie ich w odpowiedniej temperaturze.

Stosuj krem do rąk

Krem do rąk jest świetnym sposobem na nawilżenie płytki, a także skórek wokół paznokci. Wybierz krem do rąk, który jest bogaty w witaminę E lub kwas hialuronowy. Nakładaj krem na ręce codziennie lub co dwa dni. Stosowanie kremów nawilżających to podstawa podczas pielęgnacji paznokci.

Product added to compare.