Jak prawidłowo używać samoopalacz?

Jak prawidłowo używać samoopalacz?

Piękna, zabrązowiona skóra ciała od wielu lat stanowi domenę osób atrakcyjnych. Osiągnięcie wymarzonej opalenizny możliwe jest na kilka sposobów, niestety, zarówno częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne jak i wizyty w solarium nie należą do czynności polecanych przez lekarzy dermatologów. Na szczęście, istnieje sposób na szybkie i bezpieczne opalanie naszej skóry bez negatywnych skutków ubocznych - samoopalacz. Jak zatem poprawnie go stosować?

Jak przygotować skórę pod samoopalacz?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać przed nałożeniem samoopalacza jest dokładne oczyszczenie skóry. W tym celu powinno się ją umyć żelem oczyszczającym, a następnie opłukać letnią wodą. Kolejnym krokiem jest peeling. Peeling pomoże Ci pozbyć się martwego naskórka i sprawi, że twoja skóra będzie gładka i gotowa na nałożenie samoopalacza. Wybierz peeling enzymatyczny lub kawitacyjny, który jest delikatny dla skóry. Aby uniknąć powstawania plam i ułatwić sobie proces rozprowadzania samoopalacza, przed przystąpieniem do aplikacji nałóż krem lub balsam nawilżający. Pamiętaj, aby dokładnie wmasować kosmetyk w skórę, szczególnie w suchych obszarach, takich jak łokcie, kolana i pięty.

Jak nałożyć samoopalacz?

Nakładanie samoopalacza powinno się rozpocząć od aplikacji niewielkiej ilości preparatu na skórę. Pamiętaj, aby wykonywać długie, płynne pociągnięcia i zwracać szczególną uwagę na takie miejsca, jak kolana, łokcie i kostki. Są to miejsca, w których samoopalacz ma tendencję do zbierania się i może powodować nierównomierny wygląd.

Po nałożeniu samoopalacza na całe ciało, należy pozostawić go do wyschnięcia. Może to potrwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od produktu, którego używasz. Gdy wyschnie, możesz założyć ubranie i zająć się swoimi sprawami - pamiętaj tylko, aby unikać czynności, przy których będziesz się pocić, ponieważ może to spowodować smużenie samoopalacza.

Jak zmyć samoopalacz?

Wiele osób uwielbia efekt, jaki daje samoopalacz - niestety, nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Samoopalacz może być trudny do zmycia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak skutecznie pozbyć się preparatu ze skóry:

  • używaj delikatnych, nawilżających mydeł do mycia ciała. Unikaj mydeł o działaniu wysuszającym, ponieważ mogą one dodatkowo wysuszyć i podrażnić skórę.
  • do mycia ciała możesz też użyć oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Są to naturalne oleje, które nie tylko łatwo się rozpuszczają, ale także działają kojąco i nawilżająco.
  • jeśli masz wrażliwą skórę, możesz użyć żelu aloesowego do mycia ciała. Żel aloesowy działa kojąco i łagodzi podrażnienia.

Product added to compare.