Peeling enzymatyczny - to musisz wiedzieć

Peeling enzymatyczny - to musisz wiedzieć

Ze względu na swój uniwersalizm, peeling enzymatyczny należy obecnie do grupy najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Jego celem jest złuszczenie naskórka, odświeżenie i oczyszczenie skóry. Zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny, a jego efekty są widoczne już po pierwszym razie. Co warto zatem wiedzieć o peelingu enzymatycznym?

Eksfoliacja, czyli do czego służy peeling enzymatyczny

Eksfoliacja to zabieg, który polega na usunięciu z powierzchni skóry nagromadzonych warstw martwych komórek. Jest to bardzo ważne, ponieważ te komórki mogą powodować zatykanie się porów, a także utrudniać wchłanianie się składników odżywczych. Eksfoliacja pomaga także zmniejszyć widoczność blizn i przebarwień.

Peeling enzymatyczny - dla kogo?

Enzymatyczny peeling jest polecany dla wszystkich typów skóry, niezależnie od wieku. Zabieg jest szczególnie polecany dla osób ze skórą wrażliwą, naczynkową i ze skłonnością do alergii. Peeling enzymatyczny jest również doskonałym wyborem dla osób, które chcą się pozbyć zmarszczek, przebarwień i innych niedoskonałości skóry.

Peeling enzymatyczny, w odróżnieniu od tradycyjnego peelingu nie zawiera drobinek, które w sposób mechaniczny zdzierają naskórek. Jego działanie jest zatem delikatniejsze, a sam peeling enzymatyczny nadaje się do częstego wykonywania. Enzymatyczny peeling nie jest wskazany dla osób, które mają uszkodzoną lub podrażnioną skórę, ponieważ zabieg może pogłębić rany. Peeling enzymatyczny nie powinien być stosowany przez osoby, które chorują na łuszczycę, trądzik lub posiadają stany zapalne skóry.

Jak wygląda peeling enzymatyczny?

Zabieg polega na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu, który zawiera enzymy. Enzymy te rozkładają się na naskórku, złuszczając go i tym samym oczyszczając. Zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, a czas jego trwania wynosi mniej więcej 25 minut. Po peelingu skóra staje się oczyszczona, odświeżona i pięknie promienieje. Efekty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu, a po kilku skóra jest widocznie odmłodzona i pełna blasku.

Product added to compare.