Jak dbać o skórę pod oczami?

Jak dbać o skórę pod oczami?

Skóra pod oczami charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo delikatna. Ze względu na słaby poziom ukrwienia i małą ilość gruczołów łojowych, łatwo się przesusza i szybko starzeje. Ponieważ oczy to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, dobrze jest zadbać, aby ich oprawa była równie piękna, co sama tęczówka. Jak zatem dbać o skórę pod oczami?

Co jest najważniejsze w pielęgnacji skóry pod oczami?

Najważniejsze jest, aby pamiętać o delikatności skóry w tym obszarze. Należy unikać agresywnych ruchów, a także stosować kosmetyki o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Pielęgnacja skóry wokół oczu powinna być delikatna, a kosmetyki do tego obszaru powinny być wybierane ze szczególną starannością. Wybierając krem nawilżający do tej części ciała, warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się w jego składzie. Dobrze, gdyby zawierał on kwas hialuronowy, który jest bardzo skutecznym nawilżaczem, wyciąg z aloesu, który łagodzi podrażnienia, a także olejek jojoba, który natłuszcza i wygładza skórę. Należy pamiętać, że dobry krem pod oczy to klucz udanej pielęgnacji.

Dlaczego wypoczynek jest ważny w pielęgnacji skóry pod oczami?

Wypoczynek jest ważny dla skóry pod oczami, ponieważ pozwala na jej regenerację i odżywienie. Podczas snu skóra pod oczami może się zrelaksować, a także odzyskać swoją naturalną elastyczność i jędrność. Pozwala to zachować jej promienny i zdrowy wygląd. Wypoczynek jest również ważny dla skóry wokół oczu, ponieważ pozwala on na zmniejszenie cieni i worków pod oczami. Dlatego też, gdy będziemy się odpowiednio wypoczywać, możemy liczyć na to, że nieatrakcyjne zacienienia znikną.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Kluczem do zdrowej i elastycznej skóry pod oczami jest odpowiednie nawilżenie i regularny wypoczynek. Nie należy także zapominać o prawidłowym nawodnieniu, które wpływa na stan naszej całej skóry, nie tylko tej w okolicach oczu. Do tego używanie okularów przeciwsłonecznych i dbanie o stan zdrowia, a będziemy mogli poszczycić się pięknym, młodym spojrzeniem przez wiele lat.

Product added to compare.