Zadbaj o swoją skórę na lato

Zadbaj o swoją skórę na lato

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim sezon na opalanie. Promienie słoneczne, poza właściwościami brązującymi, mogą niestety powodować podrażnienia, a nawet oparzenia. W dodatku kąpiele w słonej, morskiej wodzie przesuszają skórę, którą ciężko później przywrócić do właściwego stanu. Zawsze jest lepiej zapobiegać, niż później męczyć się z efektami naszego zaniedbania. Jak zatem przygotować skórę na lato?

Zadbaj o właściwe nawilżenie skóry

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia niezależnie od pory roku, jednak lato to okres, w którym należy przyłożyć do tego większą wagę niż zazwyczaj. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki nawilżające, które nie tylko wpłyną pozytywnie na aktualny stan naszej skóry, ale także spowolnią proces starzenia.

Podczas zakupów szukaj produktów, które zawierają w swoim składzie aloes, kwas hialuronowy, kolagen, elastynę, skwalan a także fosfolipidy. Substancje te odpowiadają za głębokie nawilżenie skóry, a także zapobiegają pojawianiu się zmarszczek.

Stosuj krem z filtrem UVB

Kremy z filtrem to niezbędny element letniej kosmetyczki. Ich główną rolą jest ochrona naszej skóry przed negatywnymi skutkami jej ekspozycji na promieniowanie UVB. Krem z filtrem SPF 30 to absolutne minimum przy codziennej pielęgnacji. Blokuje on dostęp do 97% promieni słonecznych do powierzchni skóry, dzięki czemu stanowi świetną ochronę przed Słońcem i jego negatywnym działaniem. Pamiętaj jednak, żeby nie ograniczać się z aplikacją kremu do jednego razu dziennie, lecz powtarzać ją średnio co trzy godziny, lub po wyjściu z wody.

Pij wystarczającą ilość wody

Nie od dziś wiadomo, że piękny wygląd zewnętrzny to oznaka zdrowia wewnętrznego. Rzecz tyczy się również naszej skóry, dlatego tak ważne jest dbanie o zdrową dietę i optymalne nawodnienie.

Powszechnie wiadomo, że należy pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. W czasie upałów, gdy nasz organizm poddany jest wysokiej temperaturze warto jednak zwiększyć tą ilość. Dobre nawodnienie poprawia nasze samopoczucie, a także ujędrnia i nawilża skórę. Woda pomaga także w usuwaniu toksyn z organizmu, dlatego jest tak ważna dla zdrowia i urody.

Piękna i zdrowa skóra latem

Stosując się do powyższych wskazówek i wdrażając je odpowiednio wcześnie przed nadejściem lata, Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym i zdrowym wyglądem. Pamiętaj, że kluczem do długotrwałych rezultatów jest konsekwencja, dlatego dbaj o siebie regularnie, a efekty utrzymują się na długo.

Product added to compare.